Az online vásárlás veszélyei

Az internethasználat széles körű elterjedésével egyre többen intézzük vásárlásainkat, pénzügyeinket online. A kényelmes ügyintézés azonban veszélyeket rejthet magában, ezért a kockázati tényezőkre érdemes figyelmet fordítani.

Az online vásárlás veszélyei

Az internetes vagy másnéven online kereskedelem mind a vásárlók, mind az eladók számára számos előnnyel jár. A potenciális vevők otthonról vásárolhatnak, lehetőségük nyílik az árak összehasonlítására, majd a megrendelést követően a futár házhoz hozza az árut. Mivel azonban a felek a legtöbb esetben nem találkoznak egymással, a vevő a fizetést megelőzően nem látja élőben a terméket és ez a helyzet kockázattal járhat, amelyet a csalók kihasználhatnak. Bár nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, a rendelés során érdemes kellő körültekintéssel eljárni. Az internetes vásárlásnak alapvetően két fajtája van: történhet webshopokon keresztül és aukciós portálokon. A webshopokban a kereskedők jellemzően új terméket árulnak, számlával, jótállással, míg az aukciós portálokon sok esetben használt termékek szerepelnek, számla és jótállás nélkül. Ennél fogva az áruk alacsonyabb, de az ezzel járó esetleges kockázatot ajánlott szem előtt tartani.

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság kollégái online csalások téma feldolgozásával 2 db kisvideót készítettek. A figyelem felhívó kisfilmekben az online vásárlás veszélyeire hívják fel a figyelmet.

  • Videó megtekintése itt (Online vásárlás)

  • Videó megtekintése itt (Téglával szelffizni)


  • 2024.01.24.


    További település hírek